Ar verta būti aktyviam socialiniuose tinkluose?
į klausimą užduoda labai skirtingi žmonės – tiek komunikuojantys soc. tinkluose tik su savo artimiausia aplinka, tiek ieškantys naujų pažinčių žmonės, tiek besinaudojantys socialiniais tinklais kaip vienu iš profesinės komunikacijos įrankių ir pozicionuojantys save kaip atitinkamos srities ekspertai. Aišku viena – socialiniai tinklai yra populiarus komunikacijos šaltinis, o komunikuojančiųjų tikslai yra nevienodi.
„Koks Jūsų komunikacijos socialiniuose tinkluose tikslas?“

Neseniai atlikau apklausą ir į klausimą „Koks Jūsų komunikacijos socialiniuose tinkluose tikslas?“ gavau tokius atsakymus:
- 12% – ryšių užmezgimas / bendravimas;
- 17% – reklama;
- 21% – smagus laiko praleidimas;
- 21% – aktualios informacijos rinkimas;
- 29% – asmeninio prekės ženklo kūrimas.
Džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių rūpinasi savo asmeniniu prekės ženklu, bet net jei Jūsų tikslas – smagus laiko praleidimas ar aktualios informacijos rinkimas, neverta praleisti fakto, kad Jūsų draugai, pažįstami, kolegos kartais peržiūri Jūsų užpildytą informaciją ir ja remiantis susidaro nuomonę apie Jus. Todėl verta pasirūpinti, kad informacija apie Jus būtų aiški ir prieinama – būtinai užpildykite BIO Instagram‘e, ABOUT LinkedIn‘e ar Facebook'e.
Mano atlikta mini apklausa parodė, kad net 42 % respondentų nėra susitvarkę savo soc. tinklų paskyrų aprašymo.
Leiskite žmonėms Jus pažinti: ir kaip asmenybę, ir profesinėje veikloje!
Kita problema, kurią pastebiu pastaruoju metu – žmonės nepaskirsto prioritetų bei savo galimybių ir pradeda komunikuoti visuose įmanomuose socialiniuose tinkluose. Visada rekomenduoju pradėti nuo vieno socialinio tinklo – Jums artimiausio, to, kuriame rasite savo auditoriją. Ir tik tada, kai turėsite aiškų suvokimą, išlavintus įgūdžius ir suformuotus įpročius, kaip komunikuoti šiame kanale, imkitės kito.
Na, o kalbant apie komunikaciją, rekomenduoju, kad Jūsų profilis būtų gyvas.
Kaip tai padaryti? Nebūtina komunikuoti labai dažnai, jei nėra būtinybės sparčiai aktyvinti veiklą, o yra tik noras palaikyti sukurtą reputaciją arba tiesiog "pradėti". Pastebiu gana dažną klaidą arba, kitaip pavadinkime, į nesėkmę varančią situaciją -
jei anksčiau buvote tylus, o šiandien po tam tikrų ekspertų nuomonės nusprendėte, kad turite dalintis įrašais ar "storiais" kone kasdien - nenustebkite, jei greitu metu pajusite perdegimą ir norą viską mesti.
Ypatingai pradžioje pasirinkite tokį dažnumą, kuris Jums būtų priimtinas, o svarbiausia, dalinkitės vertingu turiniu!
Įsivaizduokite, kad Jūsų paskyra socialiniame tinkle yra tarsi Jūsų vizitinė kortelė!
Dažniausiai potencialus klientas, darbdavys ar Jūsų kolega jau būna peržiūrėjęs visą su Jumis susijusią informaciją Facebook‘e, Instagram‘e ar LinkedIn‘e ir susikūręs Jūsų portretą / įvaizdį.
Tad būti ar nebūti? Renkatės Jūs, o aš įkvepiu Jus priimti sąmoningą ir Jums tinkamiausią sprendimą.
JUMS GALI būtI įdomu ir TAI
.jpeg)
Efektyvi komunikacija socialiniuose tinkluose: verta laužyti taisykles
Vis daugiau įmonių socialiniuose tinkluose bando papasakoti apie savo paslaugą ar prekę, pasidalinti kūryba, nuomone ar įžvalgomis. Tačiau aktyviau juose komunikuojantys susiduria su įvairiais iššūkiais, kurių, anot ekspertų, galima ir išvengti. Patyrę prekės ženklai didina išteklius komunikacijai socialiniuose tinkluose, nes tai vieta, kur galima priminti apie save klientui.
Daugiau
Ar naudojate #AI (dirbtinį intelektą) #socialmedia turinio kūrimui?
Dirbtinis intelektas (AI) turinio kūrime: LinkedIn apklausa atskleidžia, kad didžioji dalis profesionalų jau integruoja AI į savo darbo procesus, o maža dalis dar nerado būdų, kaip pradėti. Tik nedidelė respondentų dalis išreiškia nepritarimą AI naudojimui. Įrašas gvildena, kaip AI pakeičia mūsų požiūrį į darbą, kūrybą ir profesinį tobulėjimą, bei kodėl svarbu prisitaikyti prie šių pokyčių.
Daugiau%20(1).jpeg)
Ambasadorystė eina išvien ne tik verslo srityje – ja tiki ir mokslas!
ytauto Didžiojo universitete 2022 metais startavo naujas projektas – VDU dėstytojų ambasadorystė. Juo siekiama suburti universiteto dėstytojus prasmingoms, įdomioms ir įtraukiančioms veikloms: aktyvūs, entuziastingi projekto nariai susies ir skirtingose auditorijose ras bendrų taškų – įkvėps jas veikti bei kurti universitetą kartu. Apie ambasadorystės prasmę, galimybes, naudas, kitų ambasadorysčių patirtis ir sėkmingų idėjų gyvavimo formules kalbame su Indre Sekevičiene, VDU Marketingo ir komunikacijos departamento projektų vadove.
Daugiau